Taha Kargo
FUARLAR & ETKİNLİKLER
ÖNEMLİ KAMPANYA
TAHA KARGO MÜSİAD FUARINDA...
BİLGİLENDİRME
Taha Kargo - Bilgilendirme
Teşekkür Belgeleri Hakkında
Vize Konusu Hakkında Önemli Bilgilendirme
Nasil gönderılır - مراحل ارسال کالا
TAHA KARGO DIŞ TİCARET A.Ş. FİLO OPERASYON UZMANI ARIYOR
Taha Kargo Lojistik Fuarının Gözdesi Oldu
TAHA KARGO BAĞDAT FUARININ GÖZDESİ OLDU
TAHA KARGO YENİ ÜNVANI İLE DÜNYAYI IRAK'A TAŞIYOR.
Taha Kargo Sosyal Sorumluluk Projesi
Taha Kargo' dan Müthiş Kampanya
Taha Kargo Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Emin Taha Sabah Gazetesinin konuğu oldu.
DEİK TÜRK-IRAK İŞ KONSEYİ AÇILDI
Und Dergisinin konuğu Emin Taha
GAİB' den Tebrik Mektubu
Taha Kargo Almanya Lojistik Fuarında
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Aralık ayı ve 2014 geneli ihracat verilerine yönelik yaptığı araştırma sonucunda Taha Kargo 34. sırada yer aldı
19-21 Şubat 2015 Uluslarası Kerkük Fuarı
Taha Kargo BATİAD Fuarında
Müsiad Fuarı'nın Parlayan Yıldızı Taha Kargo
Taha Kargo Logitrans Fuarında yer aldı
2012 Basra Fuarı IRAK
Transportologitec Fuarı Verona / İTALYA
27- 30 Haziran 2013 Gayrimenkul - Yatırım Fuarı ERBİL-IRAK
Transport Logistics Fuarı 2013 Münih/ALMANYA
18-21 Eylül 2013 Basra Genel Ticaret Fuarı
10-20 Ekim 2013 40.Bağdat Genel Ticaret Fuarı
20-23 Kasım 2013 Süleymaniye Yapı ve İnşaat Fuarı
21-23 Kasım 2013 Logitrans Fuarı - İSTANBUL
09-12 Ocak 2014 Dosso Dossi Moda Fuarı Antalya
8-10 Mayıs 2014 İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı - Kocaeli
09-12 Ocak 2014 Ayakkabı - Yaz Fuarı İZMİR
Taha Kargo Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Emin Taha Sabah Gazetesinin konuğu oldu. 
Taha Kargo Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Emin Taha Sabah Gazetesinin konuğu oldu.

Türkiye'nin en büyük ihracat pazarlarından Irak'la ticarette yeni bir sayfa açılıyor. Ülkelerin İş Konseyleri'nin karşılıklı ziyaretleriyle ilk etapta Irak'tan alacağını tahsil edemeyen inşaatçıların sorunu çözülecek

Yeniden kurulan Türk- Irak İş Konseyi'nin hareket planı belirlendi. Türkiye'nin ikinci büyük ihracat pazarı olan Irak'la aralık ayının ilk haftasından itibaren karşılıklı heyet ziyaretleri başlayacak. İlk etapta Irak'tan yüklü alacağı olan inşaatçılara yönelik ödemelerin tahsilâtı yapılacak. Ardından Irak-Türkiye Serbest Ticaret Bölgesi kurulacak. Son aşamada ise her iki ülke arasında fuar ve organizasyonlar artırılacak. Türk-Irak İş Konseyi Başkan Vekili Emin Taha, Irak ile yeni bir döneme girildiğini ve ticari ilişkilerin daha da güçleneceğini söyledi. Irak'ta reform niteliğinde adımların atıldığını ve bakanlık sayılarında yeni düzenlemelerin yapıldığı belirten Taha, "Birkaç ay içinde ülkede kabine değişecek. Bu süreçte Türkiye'de de yeni hükümet kurulacak. Böylece ticari ilişiklerimiz aralık ayından itibaren daha da güçlenecek" dedi. İki ülke arasında ticaretin gelişebilmesi için şimdiden çalışmalara başladıklarını vurgulayan Taha, "Firmalarla görüşmelere başladık. Beklenti ve taleplerini öğreniyoruz. En büyük sık��ntı inşaat sektörünün ülkeden alacaklarını tahsil edememesi. Öncelikle bu konuyu çözüme kavuşturmak istiyoruz. Konuyla ilgili Irak Ticaret Odaları Federasyonu Başkanı Cafer Resul el-Hamadani ile görüştük. Bize Mart 2016'dan itibaren borçları ödenmeye başlayacaklarını ve yılsonuna kadar bitireceklerini söylediler" diye konuştu. 

2016'da STB KURULACAK 

2016'da Serbest Ticaret Bölgesi (STB) kurulacağı bilgisini de veren Emin Taha, "Bu bölgeyle iki ülke arasındaki tüm ürünler gümrükten muaf olacağı için ticaret şaha kalkacak" dedi. Ticari ilişkileri sürdürülebilir kılmak ve uzun vadeye yaymak amacıyla müşterek fuarların da hayata geçirileceğini vurgulayan Taha, bu konuda da görüşmelere başladıklarını kaydetti. 

'TİCARETİMİZ İKİ YILDA YÜZDE 40 ARTAR'
Son 2-3 aydır bölgedeki terör olayları nedeniyle iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin bir miktar sekteye uğradığını belirten Emin Taha, şunları anlattı: "Bölgede iki terör örgütü DAEŞ ve PKK ihracatımızda da gerilemeye neden oldu. Ancak temmuz ayında Irak'a yapılan ihracat 13 aylık düşüşten sonra ilk kez yükselerek yüzde 5.4'lük artış kaydetti. Bu yıl ihracat rakamları 10 milyar doları bulur. Seneye ise yüzde 20 artacağını düşünüyoruz." Bölgedeki terör olaylarının en geç iki yıl içinde son bulacağına inandığını aktaran Taha, bu süreç sonrası iki ülke arasındaki ihracatın da en az yüzde 40 artacağını sözlerine ekledi.

5 YIL SONRA 3'ÜNCÜ SIRAYA GERİLEDİ
Son 5 yıldır Türkiye'nin ikinci büyük ihracat pazarı olan Irak'ta 2015'te bölgedeki terör olayları nedeniyle büyük kan kaybı yaşandı. Ülke ilk 7 aylık rakamlara göre 3'üncü sıraya geriledi.

 
Copyright © 2015 Taha Kargo Dış Tic.A.Ş | Tüm Hakları Saklıdır.               astajans.com