Taha Kargo
KURUMSAL
BAŞKAN
HAKKIMIZDA
MİSYONUMUZ
VİZYONUMUZ
HEDEFLERİMİZ
HİZMET POLİTİKAMIZ
BAŞKAN 

         Emin Taha, 4 Ocak 1965 tarihinde Irak’ın Kerkük kentine bağlı Altınköprü kasabasında doğdu. Türkmen asıllı olan Taha, henüz 15 yaşında ilk işini kurarak; Kerkük’te ticaret hayatına atıldı.

          1988 yılında Bağdat Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü’nü bitiren Taha; Irak’ta yaşanan iç karışıklıklar nedeniyle, 1994 yılında ailesini Irak’ta bırakmak zorunda kalarak, Türkiye’ye geldi. Türkiye de evlenen Taha 3 çocuk babasıdır.  Arapça, İngilizce, Kürtçe ve Soranice bilmektedir.

Uzun Yıllar devam eden savaşın ardından zor bir coğrafya olan Irak’ta ticaret ve hayata dair önemli deneyimler elde eden Emin Taha, aradan geçen zaman içerisinde oluşturduğu tecrübeler sayesinde; 1998 yılında İstanbul’da kurduğu Taha Kargo ile bugün adını iş dünyasına ve Türkiye’ye duyurmayı başarmıştır.

            Emin Taha,1998 yılında Türkiye’de ticaret hayatına başlamış olup, TİM 2014 verilerine göre 61 bin ihracatçı firma arasında 34. ve fortune 500 sıralamasında 220. sırada yer alan bir şirketin Yönetim Kurulu Başkanı olarak oluşturduğu bu başarı hikayesinin yanı sıra, sosyal yönü itibariyle de oldukça başarılı ve güçlü bir kişiliğe sahiptir. Bu yönü ile birçok STK üyeliği de bulunan Emin Taha, bu kuruluşlardan bazılarında da aktif olarak yöneticilik görevleri üstlenmiş olmasının yanı sıra, birçok sosyal sorumluluk projesinde de yer almıştır.

             Emin Taha, T.C. Ekonomi Bakanlığı’na bağlı DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) Türk-Irak İş Konseyi Başkalığı, Türk-Suudi Arabistan ve Türk-İran İş Konseyleri yürütme kurulu üyeliği görevlerini yürütmektedir. Bu görevlerinin yanı sıra; MÜSİAD Ortadoğu koordinatörlüğü, MÜSİAD Lojistik Sektör Kurulu Başkanlığı, MÜSİAD Erbil Temsilciliği, UND (Uluslararası Nakliyeciler Derneği) Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği, İTO (İstanbul Ticaret Odası), TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi), İTKİB (İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri), İMMİB (İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri), GAİB (Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri), OAİB (Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri), AKİB (Akdeniz İhracatçı Birlikleri), DAİB (Doğu Anadolu İhracatçı Birliği, TET (Türkiye Elektrik, Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği), BATİAD (Bayrampaşa Sanayici ve İşadamları Derneği), OTİAD (Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği), LASİAD (Laleli Sanayici ve İşadamları Derneği), MESİAD (Merter Sanayici İşadamları Derneği) üyelikleri ile de muhtelif toplumsal ve sosyal aktivitelere de zaman ayırmaktadır.

 

  
Copyright © 2015 Taha Kargo Dış Tic.A.Ş | Tüm Hakları Saklıdır.               astajans.com